Home

Sarcina 14 saptamani forum

o sa va relatez povestea: ultimulcontact sexual acum 14 saptamani, fara sa ejaculeze. de atunci mi-a venit de 4 ori menstruatia-de 2ori mai redusa cantitativ-. am facut vreo 10 teste in momente diferite- toate negative. un bhcg negativ, mai mic decat 1 la 13 saptamani de la presupusul contact Am simtit in gat ceva intepator si am iesit repede la geam. Sunt insarcinata in 14 saptamani si mi-e frica sa nu ajunga la bebe substantele toxice ( continea hodroxid de sodiu si aditivi). Nu stiu ce sa fac pt ca doctorita mea nu este la cabinet. Multumesc

sarcina ecograf 14 saptamani Forumul Medical ROmedi

Buna! Sunt insarcinata in 14 saptamani. Este prima sarcina. Mi-a fost depistat si un diabet de sarcina. Trebuie sa tin regim si sa imi fac zilnic glicemia. Este cam greu sa tii regim in timpul sarcinii. Dar cel mai tare imi este frica de nastere,de durere. De aceea as prefera cezariana. Astept comentariile voastre Acasa > Forum vechi > Sarcina de la A la Z > Odiseea sarcinii in 40 de saptamani Continua discutia pe forumul nou. Apasa aici . Raspunsuri - Pagina 14 . Inceputul discutiei. Si o sa mai am un nepotel de la cumnata mea care este insarcinata in 14 saptamani dar nu stie ce este fetita sau baietel Hmmm altceva. Si eu sunt insarcinata in 35 de saptamani,nu am reusit ,spre marea mea rusine si nemultumire sa ma las de fumat,fiind foarte stresata toata sarcina,avand probleme cu tatal buburuzei(voi avea fetita),dar la ecograf totul arata destul de bine,greutate normala si buburuza fiind foarte zburdalnica.Nu stiu ce se va intampla dupa nastere,ma rog la D-zeu zi si noapte ca ingerasul meu sa fie sanatos. 14 - A 14-a saptamana de sarcina. Aceasta este o perioada de relaxare si odihna avand in vedere ca, trupul dumneavoastra s-a adaptat la schimbarile interne ce au loc in el. Talia dumneavoastra creste odata ce uterul incepe sa urce, iar stomacul iese in afara din ce in ce mai mult

Insarcinata 14 saptamani -am inhalat vapori toxici

Saptamana a 32-a de sarcina

Alimentatie si sanatate la 14 saptamani de sarcina Modul de viata recomandat in saptamana a 14-a presupune miscare si alimentatie corespunzatoare. Riscul de pierdere a sarcinii a scazut considerabil, asa ca te poti concentra asupra unui plan de exercitii utile pentru organism si care sa te pregateasca pentru momentul nasterii Bebelusul masoara acum 9 centimetri, din cap pana-n picioare, iar greutatea este de circa 42 de grame, fiind de marimea unei lamai.Acum el poate s Cele mai multe insa, le vor percepe abia in saptamanile 16-18 de sarcina. La examenul ecografic se poate vedea cum fatul se incrunta, zambeste, isi suge degetul, isi misca degetele, isi strange pumnii, indoaie bratele, loveste cu picioarele. Daca iti treci mana peste burtica, fatul se apropie de peretii uterului Saptamanile 5-14 Cum ma simt. Din start am avut un singur gand: bucura-te de aceasta perioada, orice-ar fi! Si am putut sa fac asta fix doua saptamani, adica din saptamana a 5-a, atunci cand am descoperit ca sunt insarcinata, si pana prin a 7-a

Nicole citeste prospectul si daca te linisteste si sunt bune in sarcina dai bataie ca infectiile la masea sunt daunatoare neda nu-ti face probleme ca daca e mic creste bebe, si-si revine ca o sa ai grija de el Louiza 32s + Yasmin mai avem putin AMR 08 SAPTAMANI poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoar Copilul tau: se acumuleaza depozitele de grasime. In saptamana 17 de sarcina sau la 15 saptamani de la conceptie, depozitele de grasime incep sa se acumuleze la nivelul pielii copilului. Aceasta grasime va fi o sursa de energie si va mentine in limite normale temperatura corpului copilului, dupa ce acesta se va naste Saptamana 12, 14 g, 4-5 cm. Monitorizarea sarcinii Pentru primele 10 saptamani de sarcina examinarea ecografica se face cu un transductor intravaginal, mai apoi continuandu-se pana la termen cu ecografia abdominala Buna ma numesc Adriana am 38 de ani si sunt insarcinata a treia oara, la 12 saptamani de sarcina am facut Dublu test care a iesit cu resc scazut de malformatii.Merg regulat la control dar sunt in dubii deoarece la penultimul control din data de 14.06.2017 dr mi-a spus ca sunt 22 de saptamani de sarcina iar astazi 11.07 la ultimul control mi-a.

Ce se intampla cu BEBELUSUL TAU in saptamana 16 de sarcina. Dupa cum probabil ca te astepti deja, cel mic face pregatiri intense pentru a-si lua avant in urmatoarele saptamani si a creste cat de mult poate el. Chiar daca tu nu constientizezi inca acest lucru, el poate deja sa stea cu capul drept, si nu cu barbia in piept, ochii si urechile au ajuns la locul lor, iar piciorusele vor incepe sa. la 15 saptamani: greutate - 140 gr; lungime - 13 cm. la 16 saptamani: greutate - 190 gr; lungime - 14,1 cm. la 17 saptamani: greutate - 240 gr; lungime - 15,2 cm. la 18 saptamani: greutate - 300 gr; lungime - 16,5 cm. la 19 saptamani: greutate - 360 gr; lungime - 26,6 cm Dezvoltarea copilului la 14 saptamani Coordonarea bratelor, picioarelor si mainilor Deja miscatul bratelor si datul din picioare au devenit floare la ureche si acum, odata cu faptul ca articulatiile soldului si ale genunchilor au devenit mai flexibile te poti astepta ca loviturile de picior ale micutului tau sa devina mult mai puternice Sarcina. Afla totul despre sarcina ta. Gasesti informatii despre primele semne de sarcina, evolutia sarcinii, probleme care ar putea sa apara, cat si informatii despre alimentatia in sarcina, ce ai voie si ce nu ai voie in timpul sarcinii.Ai la dispozitie peste 1000 de articole documentate astfel incat vei gasi toate informatiile de care ai nevoie in aceasta perioada

Majoritatea femeilor ar trebui sa castige undeva intre 10 - 15 kg in timpul sarcinii. De obicei femeile iau in greutate 2-4 kg in primul trimestru, si apoi 0,5 kg pe saptamana pentru restul sarcinii. Femeile supraponderale trebuie sa ia mai putin in greutate decat femeile cu greutate mai mica Ingrijire in sarcina. Sarcina. Ce faci in pat. In aceasta saptamana fatul creste ajungand la o lungime de 18 cm si o greutate de 190 grame. Pielea fatului este inca transparenta dar e formata din doua straturi: dermul si epidermul. Inima e suficient de dezvoltata iar la ecografie se pot vedea detaliile acesteea, cum ar fi cele patru camere care. Saptamana 1 de sarcina Saptamana 3 de amenoree. Dupa ce a fost fecundat, ovulul se transforma rapid dintr-o singura celula in mai multe si incepe sa parcurga distanta dintre trompa uterina si uter pentru a se fixa la sfarsitul primei saptamani in mucoasa uterina (endometru), de obicei in partea superioara a uterului, ramanad aici pana la sfarsitul sarcinii Desi mamica nu poate simti miscarile fetale in aceasta perioada. In saptamana a 11-a, fatul incepe sa caste, iar in saptamana a 14 -a, va misca pentru. Odata ce tu reusesti sa simti miscarile, va dura cateva saptamani. Bebelușul dă cu putere din mâini și din piciorușe săptămâna aceasta Buna fetelor! Tocmai am aflat ca sunt insarcinata. Intrebarea mes pentru voi este daca as putea tine regimul Montignac Faza I avand in vedere sarcina. Din tot ceea ce am citit pe acest forum la subiectele dedicate acestui regim rezulta ca e doar un mod sanatos de a ne hrani care nu te priveaza de nimic si de aceea eu as tinde sa cred ca raspunsul la intrebarea mea este DA

Options scurgeri roz in primele saptamani de sarcina !!! buna fetelor,va rog din suflet sa ma ajutati daca ati patit si voi la fel caci eu incep sa fiu paranoica....imi este foarte frica sa nu se intample ceva cu bebele meu....Am 5 saptamani si 3 zile ,pe data de 9 trebuia sa-mi vina ciclul dar nu a venit ,din 5 martie am in fiecare zi pierderi. Procesul de concepție se încheie la 12- 14 ore,după fuziunea pronucleelor. Prin urmare, alimentația bogată în pești grași din timpul sarcinii poate. Primul trimestru de sarcina (de la conceptie pana la 12 saptamani ) va. Esti in saptamana 14 de sarcina. Daca ai mascat pana acum sarcina, in curand iti va fi foarte greu La 14 saptamani iti poti simti burta un pic dureroasa, deoarece uterul se. Durerile abdominale sunt frecvente in sarcina si de cele mai multe ori nu indica o problema grava. Totusi, trebuie sa le identificam corect. Al doilea trimestru de sarcină se desfășoară începând cu săptămâna 14, până la săptămâna 27 Am 18 ani ,in octombrie fac 19 ani,am ramas insarcinata fara voia noastra,a o relatie de 4 ani cu un baiat care ma iubeste neconditionat,il iubesc la randul meu enorm de mult,stam impreuna la parinti lui,cand le el..cand la mine,el munceste pe un salariu de 11 milioane.. in decembrie am rramas insarcinata cum am spus vara voia noastra pana in ianuarie nu am stiut pana am facut un test..am. 1 - Prima saptamana de sarcina. Datorita faptului ca momentul fecundarii ovulului de catre spermatozoid nu se poate determina cu exactitate, durata sarcinii se calculeaza in functie de prima zi a ultimei menstruatii, din aceasta zi incepe numararea celor 280 de zile (40 de saptamani) pana cand va sosi momentul

Saptamana 14 de sarcina: de acum bebe are o amprenta unica

Biometrie fetala - tabel orientativ. Cunoasterea dimensiunilor fatului este un lucru foarte important din punct de vedere al urmarii dezvoltarii acestuia. Dezvoltarea bebelusilor in tipul sarcinii difera de la caz la caz, valorile prezentate in tabel sunt medii, cu titlu informativ Primul trimestru de sarcina debuteaza cu prima zi a ultimului ciclu menstrual si, se incheie aproximativ 13-14 saptamani mai tarziu. Cum se dezvolta copilul Dupa aproximativ 14 zile de la incheierea unui ciclul menstrual regulat de 28 de zile este eliberat un ovul din ovarele femeii Astfel, lipsa mișcărilor bebelușului poate indica o suferință fetală, situație. Saptamana 14: sexul copilului poate fi vizibil. De la cate saptamani simti miscarile copilului. La 36 de saptamani, bebe se poate misca atat de tare incat isi va trezi mama din somn;

Intrerupere de sarcina la 14 sapt - Kudik

1. e!) si ca in viata unei femei se intampla de cel putin 3-4 ori acest avort spontan doar ca nu ne dam seama, pt ca daca eu nu mi-as fi facut testul de sarcina cu cateva ore inainte de menstruatie nu as.
  2. Morfologia de trimestrul 1 la 12 săptămâni - jurnal de sarcină: articol preluat de pe Desprecopii.com. | Linkul original aici. La 12 saptamani si 4 zile am avut morfologia de trimestrul 1, la care am mers cu foarte mari emotii dar si cu entuziasm si speranta ca voi afla sexul bebelusului
  3. Simptome sarcina: Pasul urmator dupa primele semne de sarcina?Test de sarcina si control medical. Sani mariti si intariti. Sanii iti vor fi primii vestitori ai unei sarcini. Deja dupa primele 2 saptamani de la conceptie, deci chiar inainte de data urmatorului ciclu menstrual, schimbarile hormonale ce se petrec in corp in ultimele 14 zile se vor simti si in sani
  4. Saptamana a 14-a de sarcina este o saptamana importanta pentru maturizarea sexuala a fatului. Daca este baietel, in acesta perioada, prostata isi face aparitia. La fete, ovarele se deplaseaza dinspre abdomen spre bazinul pelvian. Atat la fete, cat si la baieti, glanda tiroida incepe sa secrete hormoni
  5. Sarcina pe Saptamani - Odiseea celor 9 luni. In fiecare luna a ciclului menstrual, femeia e pregatita sa conceapa un copil, ovarele ei eliberand un ovul (sau mai multi), cam pe la jumatatea ciclului, adica in jurul zilei a 14-a

Video: Sangerare in sarcina de sapt a 13-14 - Forum mămic

Sarcina la 14 saptamani-avortul. Avortul - libertatea negativa. Referat despre Avortul - libertatea negativa Avortul nu poate fi comparat cu ingerarea unor tablete sau cu scoaterea unui dinte. Exista doua tabere care impart doua idei diferite: 1. Primii, cred ca din motive atat religioase cat si laice, ca un embrion are dreptul la viat In general un test corect de sarcina se face la 7-10 zile DUPA urmatorul ciclu mennstrual, inainte de aceasta data testul va iesii negativ! Sa-ti spun ce-i gresit cu raspunsurile de mai sus: Daca ai avut ciclu pe data de 1.Oct de exemplu si sex pe data de 14 Oct, dupa parerea evelor de mai sus, ai putea sa faci un test la 7-14 zile, care va. Sarcina oprita din evolutie Din Comunitate. Am avut 2 sarcini oprite din evolutie, prima in iulie anul trecut la 14 saptamani si a doua anul acesta in februarie la 7 saptamani.Dupa prima sarcina pierduta am facut analize de depistare a anticorpilor pentru toxoplasma ig Gsi ig M sunt negative, rubeola ig G pozitiv si ig M negativ, herpes simplu ig G + si ig M -, citomegalovirus igG + si ig M. Sfaturi pentru mamici despre copii, sarcina, nastere, bebelusi, fertilitate, educatie, sanatate, alimentatie, parenting. Discutii intre mamici despre copil si familie

Dezvoltarea copilului la 14 saptamani Coordonarea bratelor, picioarelor si mainilor Deja miscatul bratelor si datul din picioare au devenit floare la ureche si acum, odata cu faptul ca articulatiile soldului si ale genunchilor au devenit mai flexibile te poti astepta ca loviturile de picior ale micutului tau sa devina mult mai puternice Ce se intampla cu CORPUL TAU in saptamana 20 de sarcina. Analize si informatii medicale in saptamana 20 de sarcina. Sfaturi si trucuri pentru saptamana 20 de sarcina. Esti la jumatatea drumului! Daca nu crezi ca merita sa sarbatoresti, gandeste-te ca cele 20 de saptamani sunt cat un semestru la facultate, si mult mai mult decat orice relatie pe. Daca ati avut o sarcina si ati pierdut-o, nivelul de hCG ar trebui sa revina la cel de femeie neinsarcinata in cca 4-6 saptamani de la pierderea sarcinii, in functie de modul in care a fost pierduta sarcina (avort spontan, intrerupere de sarcina, nastere naturala, cezariana). Clinici si preturi pentru teste beta hCG in Bucuresti: 1

Cel mai sigur mod de a afla cu siguranta daca este vorba sau nu despre o sarcina este de a astepta cateva zilei pentru a face un test de sarcina. De folos poate fi si data la care a avut loc ultimul contact sexual: daca au trecut mai mult de doua saptamani, este putin probabil ca sangerarea sa fie cauzata de implantarea ovulului 1.primul trimestru de sarcina •prima luna: primele 2 saptamani de la conceptie (dupa doctori sunt de fapt 4 saptamani de sarcina) •a doua luna: saptamana a 3-a de la conceptie - saptamana a 6-a de de la conceptie •a treia luna: saptamana a 7-a de la conceptie - saptamana a-10-a de la conceptie 2.al doilea trimestru de sarcina Totul despre hCG (beta-hCG) sau hormonul sarcinii. Un adevarat cocktail, alcatuit din mai multe substante chimice (hormoni) este raspunzator pentru numeroase aspecte mai putin placute din timpul sarcinii, cum ar fi balonarile, petele, greata si anumite stari emotionale. Autor: Dr. Ruxandra Dumitrescu , Medic Primar Obstetrică Ginecologie. In prima luna de sarcina trebuie sa evitati carnea cruda, sau care nu este bine pregatita, puiul crud, ouale crude, laptele nepasteurizat, legumele si fructele care nu au fost bine spalate, alcoolul, medicamentele, tutunul, drogurile.. Probabil doriti sa stiti cand o sa aiba loc nasterea.Calculul datei exacte cand va avea loc acest eveniment este destul de greu

Ecografia in primele 12 saptamani de sarcina pentru sangerari vaginale, crampe sau dureri de burta 7 decembrie 2018 40 raspunsuri Am sa te surprind si am sa-ti spun ca ecografia nu este raspunsul pentru orice problema in timpul sarcinii si nu este nici complet lipsita de riscuri Ecografie sarcina gemelara trim. II (14-18 / 24-28 saptamani) 685.00 RON. Ecografie sarcina gemelara trim. II (morfologie fetala 18-24 saptamani ) 190.00 RON. Ecografie sarcina gemelara trim. Ecografie sarcina gemelara trim. I (morfologie fetala 11-14 saptamani) 640.00 lei Ecografie sarcina gemelara trim. I (morfologie fetala 11-14.

Scurgeri maronii in sarcina pot aparea si din cauza iritatii dupa contact sexual in sarcina. Scurgeri maronii in primul trimestru apar de obicei din cauza implantarii (sangerare de implantare), dar poate fi vorba si de risc de avort spontan. Sangerarea prin implantare are loc in general la 10 pana la 14 zile dupa conceptie Te asteptam pe FORUM cu pareri despre In timpul sarcinii, psihologia sarcinii, sanatatea sarcinii, sarcina pe saptamani, suntem insarcinati Adauga sau vezi comentarii si pareri despre Am vazut puta lu` bebe :) - greutatea fatului :(Forum Am vazut puta lu` bebe :) - greutatea fatului :(: nu sunt comentarii, adauga tu primul comentari ecografie sarcina gemalara trim. i ( 5-10 saptamani) 280: ecografie sarcina gemelara trim. i (morfologie fetala 11-14 saptamani) 490: ecografie sarcina gemelara trim. ii (morfologie fetala) (20-24 saptamani) 650: ecografie sarcina gemelara trim. iii (morfologie fetala) (28-32 saptamani) 750: ecografie sarcina trim. ii (morfologie fetala) (20-24. Claudia Patrascanu va deveni in scurt timp mamica. Artista este pe ultima suta de metri inainte de a naste si marturiseste ca este inca foarte activa chiar si cu cele 14 kilograme in plus. Ma aflu in ultimele doua saptamani si continui sa fiu activa, dar fara sa exagerez. Nu pot sa stau intinsa in pat si sa astept, pur si simplu, sa nasc

Totul despre mame oferă informaţii despre sănătatea, creşterea, educaţia copilului. Crezul nostru: un părinte informat e un părinte relaxat Aboneaza-te la noutati despre sarcina Garantat 100% fara spam! Te abonezi prin serviciul Google FeedBurner si primesti doar informatii despre articole nou publicate pe blogul In timpul Sarcinii. Aboneaza-te la noutati despre sarcina Forum Ecografie facuta ieri la Iasi; Prima Ecografi Ginecologie - Obstetrica. Ginecologia este o specialitate chirugicala care se ocupa cu bolile sistemului reproductiv feminin (uter, vagin, ovare). Centrul Medical de Diagnostic si Tratament Dr. Victor Babes furnizeza o paleta larga de investigatii diagnostice in specialitatea ginecologie: analize de laborator, histerosalpingografie, ecografie endovaginala si abdominala, colposcopie. Conjugările verbelor. ACTUALIZAT DE AniDeScoala.ro PE 26 noiembrie 2017. Like (8) Dislike (3) Conjugările verbelor. În limba română, în funcție de terminația verbelor la modul infinitiv, acestea se împart în patru categorii. Aceste categorii se numesc conjugări ( Definiție conjugare = Categorie de verbe cu aceeași terminație la. Cautare nume copii. Prin aceasta pagina ai acces la Baza de date DESPRECOPII.COM de nume de copii, cea mai mare baza de date de nume din Romania. Atentie, dupa cautare puteti accesa pagini suplimentare in cazul in care acestea exista. Rezultatele sunt la finalul paginii si prezinta nume de copii ordonate dupa criteriul ales de dvs

Saptamana 14 de sarcina Reginamaria

Urmareste impreuna cu copilul tau abecedarul online si ajuta-l sa invete literele alfabetului romanesc si sa capete un scris frumos, caligrafic. Scrisul de mana devine usor si distractiv Sangerari-in-sarcina-forum. May 12, 2020 — Sangerari abundente in sarcina, care sunt cauzele Sangerare de Secțiunea: Forum medical. Sangerarile intermenstruale Mar 03, 2019 · Deci, dacă ovulația are loc în a 14-a zi după ciclul menstrual (ciclul mediu de 28 In perioada de sarcina organismul viitoarei mamici sufera multe modificari. Astfel, el se adapteaza nevoilor copilului care creste in tine Despre nutritie Copilul tau: copilul poate face miscari de supt In saptamana 16 de sarcina sau la 14 saptamani de la conceptie, copilul isi tine capul mult mai drept decat inainte, iar ochii s-au apropiat, in timp ce urechile aproape ca sunt in pozitia lor finala Sarcina pe saptamani Simptome, Disconfort Nume de copii Teste recomandate Complicatii si Probleme Sarcina Discutii (Comunitate, Forum) Grupuri Gravidute (burtici) Jurnale, Bloguri Tine si tu jurnal. Calculator data nasterii Afla cand vine barza, cand se naste copilul. Calculator Kg in plu

notificare preaviz desi sunt in 14 saptamani de sarcina

Sangerari in sarcina forum Sangerari in sarcina forum Sangerari in sarcina forum Registrul de sarcini V-Safe a înscris 3958 de participanți în perioada 14 decembrie 2020 - 28 februarie 2021. Până la 30 martie, 827 dintre aceste persoane și-au încheiat sarcina, dintre care 712 cu succes

Sarcina pe saptamani: de la saptamana 1 pana la saptamana

Sarcina pe saptamani: saptamana 14. Autor: Depici.ro Data publicare: 10 Martie 2011 Data actualizare: 20 Septembrie 2012. Burtica ta incepe sa se bombeze, iar tu trebuie sa bei cat mai multe lichide pentru a evita constipatia. Cu putin noroc, s-ar putea ca lumea sa-ti ofere locul in metrou. Burtica incepe, incet, incet, sa creasca si nu pot In saptamana 37 de sarcina, copilul are varsta de 35 de saptamani, o lungime de 48.7 centimetri masurat din crestet pana in calcaie Saptamana 36 de sarcina 20 septembrie 2017 19 septembrie 2017 Livia Commen

Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (26) - pag 1

Se poate afla sexul copilului la 14 saptamani. Copilul tau: sexul copilului poate fi vizibil. In saptamana 14 de sarcina sau la 12 saptamani de la conceptie, bratele copilului au atins aproape. La cele 14 săptămâni de sarcină, copilașul tău este de mărimea unei lămâi. Află ce alte schimbări se produc cu bebe și cu tine Sangerari-in-sarcina-forum. May 12, 2020 — Sangerari abundente in sarcina, care sunt cauzele Sangerare de Secțiunea: Forum medical. Sangerarile intermenstruale Mar 03, 2019 · Deci, dacă ovulația are loc în a 14-a zi după ciclul menstrual (ciclul mediu de 28 Sarcina pe saptamani (odiseeea sarcinii) este o calatorie de 280 de zile organizata in 40 de saptamani. Am pregatit pentru tine informatii, calculatoare, poze si materiale video despre fiecare săptămană de sarcină: despre dezvoltarea fatului, durerile si simptomele din sarcină, creșterea în greutate și nutriție, teste si analize de sarcina, trimestrele sarcinii, si spre final, cum sa. Sarcina pe saptamani, simptome de sarcina, cum sa ai o sarcina usoara, probleme posibile in sarcina, teste sarcina, pregatirea de nastere, dezvoltarea sarcinii, totul despre sarcina. FORUM Desprecopii.com. Forum Desprecopii. Noutati Sarcina. 14 fotografii ciudate din timpul sarcinii - partea a III-a

DAUNEAZA FUMATUL IN TIMPUL SARCINII? - Odiseea sarcinii in

Sarcina 13 saptamani cu scurgeri maronii si rozalii Din Comunitate. Buna ziua, Sunt insarcinata in 13 saptamani, fiind prima sarcina. In ultimele trei zile am avut scurgeri maronii si rozalii o data pe zi, fara a fi abundente. Am fost la dr ginecolg si mi-a spus ca am colul perfect inchis, secretia este curata si bebe este bine

14 - A 14-a saptamana de sarcina - Sarcina pe saptamani si

Sangerarea de nidatie Sangerarea de nidati

Saptamana a 8-a de sarcinaPoveste cu morală: Toţi sunteți importanţi! | AniDeȘcoalăNu mai sau Numai | AniDeȘcoalăBarem, Bacalaureat, matematica (matematica-informatica siFisa adunare si scadere 0 - 1000, fara trecere peste ordin